rozważania o CNC

Kwietnia 27, 2024, 11:17:35
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sterowanie od poczatku...  (Przeczytany 2556 razy)
DJDIT
początkujący
*
Offline Offline

Wiadomości: 9



« : Lutego 02, 2008, 01:46:54 »

A więc zaczynamy, najpierw zakupy potrzebnych podzespołów.

-obudowa
-okablowanie+wtyczki i gniazda
-pewne i sprawdzone w boju sterowniki silników M542+sterownik główny z optoizolacja
-transformator o mocy 400W
-zasilacz 5V na logikę (niepotrzebne) i 12V na wentylator z wbudowanym soft startem dla trafa.
-osobny zasilacz 12V na logikę sterownika głownego
-zasilacz dla silnikĂłw z kondensatorami 20.000uF
-3xsilniki bipolarne FL57STH76-2804A 2,8A 1,9Nm
-wentylator


Najpierw, rozłożyłem wszystko w srodku tak, aby połaczenia między podzespołami były jak najkrótsze uwzględniajać fakt, że zasilanie może być zródłem zakłocen więc zostało maksymalnie oddalone od sterowników. To dało mi podstawy do tego, aby wyrysować miejsca pod wszelkie otwory.




Nastepnie panel przedni i tylny został polakierowany biała farba z pistoletu aby usunać wszelkie zarysowania



W drugim dniu zabrałem się za montaż, po kilku godzinach efekt moich prac:






Wydaje mi się, że wyszło mi całkiem dobrze aż jestem z siebie dumny ;-) zostało tylko przykręcić wentylator przy sterownikach i aluminiowa przegroda ekranujaca między zasilaniem a sterownikami, na to specjalnie zostawiłem miejsce. Zapewnie przegroda ekranujaca wcale nie będzie potrzebna, ale tym razem po problemach z elektronika styroplotera wolę już dmuchać na zimne. Tak samo zadbałem o pełne ekranowanie przewodów sygnałowych sterowników, każda żyła ma swój własny ekran.

Niestety, praca ostatnio tak bardzo kradnie mi czas, że przez najbliższe dwa tygodnie nic dalej nie zrobie ;-( elektronika jeszcze nie była uruchamiana, brakuje mi kabel LPT pozatym trzeba polutowac kable do silników
Zapisane

Jagoda
fachowiec
***
Offline Offline

Wiadomości: 167



WWW
« Odpowiedz #1 : Lipca 10, 2017, 03:50:55 »

Dzięki za opis, na pewno się przyda Uśmiech
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  


Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Manuscript design by Bloc Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 41 zapytaniami.