rozważania o CNC

Marzec 28, 2024, 03:44:57
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: MACH: słychać i czuć taką szarpaną pracę.  (Przeczytany 27888 razy)
markcomp
Administrator
*****
Offline Offline

Wiadomości: 14873



WWW
« : Listopad 28, 2007, 04:50:58 »

WItam!

otrzymałem takie zapytanie:

Cytuj
Zrobiłem sobię wycinarkę do styropianu z zastosowaniem gotowych modułów typu MSD542 w kofiguracji 1/16 mikrokrok.
Przy pracy z programami MACH_DEMO silniki pracują skokowo - słychać i czuć taką szarpaną pracę. W momencie jak silniki szybko dojeżdżają do (0,0,0) to wydaje mi się że jest to płynna jazda.
Dla sprawdzenia zainstalowałem program STEP2CNC i tam silniki pracują płynnie.
Czy jest to właściwość MACH albo wersji DEMO?
Czy może gdzieś zmienia się jakiś parametr (opcję Motor Tuning sprawdziłem na wszelkie sposoby) ?
Zakładam, że sprzęt jest OK bo pod kontrolą STEP2CNC pracują OK więc pewnie coś w konfiguracji MACH. Proszę o ew. wskazówki - biorąc pod uwagę moje doświadczenie to siedzę już nad tym parę dni i efekt "zerowy" Smutny((

w machu jest pare parametrów które mogą dawać taki efekt...
w zalezności od wersji macha - różnie bywają ustawiane owe parametry na starcie...

polecam eksperymetry z parametrami CV (to mi ostatnio pomogło w mach3)

można też spróbować instalować różne wersje mach2 i mach3 - i sprawdzić czy zachowuje się podobnie...



pare pytań:

1. która wersja macha była testowana (numerek) ?

2. czy "szarpanie" było wyczuwalne podczas wykonania kolejnej instrukcji gcodu?
czy można to było nazwać brakiem płynności wykonywania programu?

3. czy szarpanie powoduje błędy w położeniu narzędzia?

4. czy szarpanie było wyczuwalne podczas wykonywania długotrafojącej jednej instrukcji?

np. g1 x100
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2007, 04:59:59 wysłane przez markcomp » Zapisane

MARKcomp77

http://oferta.forum-cnc.pl/
Sterowniki.Silniki

j_saw
początkujący
*
Offline Offline

Wiadomości: 5


« Odpowiedz #1 : Listopad 28, 2007, 05:40:03 »

Witam;
Odpowiadam na tę parę dodatkowych pytań:
Ad1. dostępne na stronie producenta wersje DEMO MACH2 oraz np. MACH3 ver R2.60
Ad2. Tak, przez cały czas pracy programu zarówno oś X jak i Y wykazują taką pracę. Jak wsponmiałem wcześniej nie ma czegoś takiego w momencie jak program wykonuje instrukcje G0 - wtedy silniki kręcą szybciej ale płynnie. Problem zaczyna się w momencie wykonywania instrukcji G1....
Ad3. Nie
Ad4. Tak, można zadać do wykonania linię prostą i zachowuje się tak samo.

Odnośnie eksperymentów z parametrem CV to zlokalizowałem to w "General Logic Configuration". Czy można prosić o wyjaśnienie który z tych parametrów za co odpowiada

pozdrawiam
JS
Zapisane
markcomp
Administrator
*****
Offline Offline

Wiadomości: 14873



WWW
« Odpowiedz #2 : Listopad 28, 2007, 09:51:34 »

z manuala do macha



10.1.16 Path Control Modes

The machining system may be put into any one of two path control modes: (1) exact stop mode, (2) constant velocity mode. In exact stop mode, the machine stops briefly at the end of each programmed move. In constant velocity mode, sharp corners of the path may be rounded slightly so that the feed rate may be kept up. These modes are to allow the user to control the compromise involved in turning corners because a real machine has a finite
acceleration due to the inertia of its mechanism.

Exact stop does what it says. The machine will come to rest at each change of direction and the toll will therefore precisely follow the commanded path.

Constant velocity will overlap acceleration in the new direction with deceleration in the current one in order to keep the commanded feedrate. This implies a rounding of any corner but faster and smoother cutting. This is particularly important in routing and plasma cutting. The lower the acceleration of the machine axes, the greater will be the radius of the rounded corner.

In Plasma mode (set on Configure Logic dialog) the system attempts to optimise corner motion for plasma cutting by a proprietary algorithm. It is also possible to define an limiting angle so that changes in direction of more than this angle will always be treated as Exact Stop even though Constant Velocity is selected. This allows gentle corners to be smoother but avoids excessive rounding of sharp corners even on machines with low acceleration on one or more axes. This feature is enabled in the Configure Logic dialog and the limiting angle is set by a DRO. This setting will probably need to be chosen experimentally depending on the characteristics of the machine tool an, perhaps, the toolpath of an individual job.



Kod:
G61/G64 Exact stop/Constant Velocity mode



10.7.19 Set Path Control Mode - G61, and G64

Program G61 to put the machining system into exact stop mode, or G64 for constant velocity mode. It is OK to program for the mode that is already active. These modes are described in detail above.



« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2007, 09:53:24 wysłane przez markcomp » Zapisane

MARKcomp77

http://oferta.forum-cnc.pl/
Sterowniki.Silniki

markcomp
Administrator
*****
Offline Offline

Wiadomości: 14873



WWW
« Odpowiedz #3 : Listopad 28, 2007, 10:05:30 »

Odnośnie eksperymentów z parametrem CV to zlokalizowałem to w "General Logic Configuration". Czy można prosić o wyjaśnienie który z tych parametrów za co odpowiada

mnie ten temat też interesuje... i postanowiłem go zgłębić
na początek - przeczytałem kawałki mana (powyżej zamieszczone) dotyczące Constant Velocity - czyli tryb stałej prędkości - inaczej CV

w niektórych instalkach mach zwłaszcza 3 jeśli tryb CV jest włączony zaczyna się dziwne wykonywanie poleceń gcodu... jakby krok po kroku...
wyłączenie CV na którymś z dostępnych ekranów (na zielonym tle) przywraca sterownie do "normalności"... dziwne - bo właście CV ma zapewniać większą płynność ruchów...

jednak


Cytat: j_saw
Cytat: markcomp77
4. czy szarpanie było wyczuwalne podczas wykonywania długotrafojącej jednej instrukcji?

np. g1 x100
Ad4. Tak, można zadać do wykonania linię prostą i zachowuje się tak samo.

to może wskazywać na jeszcze coś...
I) czy w każdej inne wersji macha (np. 2) również występuje nie jednostajność sterownia silnika podczas wykonywania G1?

II) czy  szarpanie występuje nawet wtedy gdy przesuwa się jedynie jedna oś?
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2007, 10:09:00 wysłane przez markcomp » Zapisane

MARKcomp77

http://oferta.forum-cnc.pl/
Sterowniki.Silniki

j_saw
początkujący
*
Offline Offline

Wiadomości: 5


« Odpowiedz #4 : Listopad 29, 2007, 08:45:23 »

Cytuj
I) czy w każdej inne wersji macha (np. 2) również występuje nie jednostajność sterownia silnika podczas wykonywania G1?

II) czy  szarpanie występuje nawet wtedy gdy przesuwa się jedynie jedna oś?

Tak jak pisałem wcześniej testuję to na Demo : STEP2CNC, MACH2, MACH3. Szarpanie jest zarówno na jednej jak i na drugiej osi, chociaż mam wrażenie (może złudzenie), że na osi X jakby mniej.
Poniżej kod na którym to testuję:
Kod:
G90
G21
M8
F70
G00 Z5,00
G00 X0,000 Y0,000
G01 Z-0,10
G01 X0,000 Y99,975
G01 X99,975 Y99,975
G01 X99,975 Y0,000
G01 X20,000 Y0,000
G01 X20,000 Y79,975
G01 X79,975 Y79,975
G01 X79,975 Y20,000
G01 X40,000 Y20,000
G01 X40,000 Y59,975
G01 X59,975 Y59,975
G01 X59,975 Y40,000
G00 Z5,00
M9
M30
Zapisane
markcomp
Administrator
*****
Offline Offline

Wiadomości: 14873



WWW
« Odpowiedz #5 : Listopad 29, 2007, 09:55:48 »

jeśli na tej samej maszynie działa dobrze inny program sterujący - to może jest jakiś     błąd w instalce macha (machów)

na mojej maszynie - sterowniki w menadżerze urządzeń systemu wygląda jak w załączniku do wiadomości... tj. niema znaków zapytania, ani wykrzykników

jutro postaram się odpalić kolegi gcode na swoim sterowaniu (w firmie)...

Zapisane

MARKcomp77

http://oferta.forum-cnc.pl/
Sterowniki.Silniki

j_saw
początkujący
*
Offline Offline

Wiadomości: 5


« Odpowiedz #6 : Listopad 30, 2007, 07:46:54 »

Zainstalowanie MACH2, 3 jest OK. Zastanawiam się nad kilkoma sprawami:
1. silniki pracują bez obciążenia
2. ustawiona prędkość jest dosyć niska ok. 2 obrotów / minutę
3. to szarpanie (mam wrażenie) pokrywa się z "rozdzielczością" silnika tzn. 1.8stopnia

Może to kwestia złych impulsów sterujących (szerokość impulsu, zbocze, prąd..itp) i wtedy driver nie może utrzymać silnika w każdym położeniu, a szczególnie w okolicach tych "stabilnych" pozycji, pokrywających się z podstawowym podziałem 200 kroków. Silniki są zasilane przez dwuparową skrętkę 2x2x0.5[mm2] o długości ~4m. Jak już pisałem przy większych prędkościach tego się nie wyczuwa.
Zapisane
markcomp
Administrator
*****
Offline Offline

Wiadomości: 14873



WWW
« Odpowiedz #7 : Listopad 30, 2007, 08:07:02 »

przy prędkości 1..2 obr/sek występuje zazwyczaj rezonans... tzw. średnio pasmowy...
jednak siła tego rezonansu nie jest bardzo duża - jest jednak dobrze słyszalny!

Cytuj
Silniki są zasilane przez dwuparową skrętkę 2x2x0.5[mm2] o długości ~4m

jeśli dobrze pamiętam....
Pi R^2 = 0.5 mm^2 => R=0.39mm - czyli to wystarcza dla 4A
ja stosuję kabel ekranowany 4 żyłowy o podobnych parametrach
jednak - jeśli ten kabel to skrętka dwu parowa sieciowa - to chyba jest za cienki... bo tam druciki są za cieniutkie

sam kiedyś szukałem skrętki ekranowanej dwu parowej o większej średnicy - i nie mogłem znaleźć Smutny
może Kolega powiedzieć coś więcej o tym kablu?... bo mnie zainteresował Mrugnięcie

Cytuj
Może to kwestia złych impulsów sterujących (szerokość impulsu, zbocze, prąd..itp)
wraz ze wzrostem częstotliwości ich powtarzania... przy większych prędkościach obrotowych - powinno być gorzej

jaki jest ustawiony czas trwania impulsu STEP (motor tunning)?

Zapisane

MARKcomp77

http://oferta.forum-cnc.pl/
Sterowniki.Silniki

j_saw
początkujący
*
Offline Offline

Wiadomości: 5


« Odpowiedz #8 : Listopad 30, 2007, 10:23:10 »

Cytuj
przy prędkości 1..2 obr/sek występuje zazwyczaj rezonans... tzw. średnio pasmowy...
jednak siła tego rezonansu nie jest bardzo duża - jest jednak dobrze słyszalny!
U mnie jest 1...2 obrotów / minutę !!!!

Jest to kabel http://www.bitner.com.pl/produkty.php?id=0&sub=5. Tam są !średnice 0.8mm! Jedyna wada to fakt, że jest to drut a nie linka. Fajne kable robi Techokabel ale na tym ta "fajność" się kończy Uśmiech Przy jednostkowych pracach problemem zaczyna być pare...parenaście zł/mb i minimalny zakup 100m.

Parametry w Motor Tuning mam 4us step oraz 4us dir.
Zapisane
markcomp
Administrator
*****
Offline Offline

Wiadomości: 14873



WWW
« Odpowiedz #9 : Listopad 30, 2007, 11:41:23 »

Cytuj
przy prędkości 1..2 obr/sek występuje zazwyczaj rezonans... tzw. średnio pasmowy...
jednak siła tego rezonansu nie jest bardzo duża - jest jednak dobrze słyszalny!
U mnie jest 1...2 obrotów / minutę !!!!
najlepiej przeskakiwać zakres rezonansów...
albo zastosować układ bezwładnościowego tłumika rezonansów (tzw. koło zamachowe)

Jest to kabel http://www.bitner.com.pl/produkty.php?id=0&sub=5. Tam są !średnice 0.8mm! Jedyna wada to fakt, że jest to drut a nie linka. Fajne kable robi Techokabel ale na tym ta "fajność" się kończy Uśmiech Przy jednostkowych pracach problemem zaczyna być pare...parenaście zł/mb i minimalny zakup 100m.
do 4A styka mój kabel ekranowany - 4zł/m
jednak teraz szukam kabla na 8A (M880 + 7.8A silniki)... i nie mogę znaleźć nic taniego... prawdę powiedziawszy - prawie nic nie mogę znaleźć Smutny

Parametry w Motor Tuning mam 4us step oraz 4us dir.
ja ustawiam 8-12us na szerokość pulsu step
nawroty na 1us

przy zbyt krótkim czasie STEP - możliwe (prawie pewne!!!) jest, iż średni maksymalny czas opóźnienia sygnału samej płyty głównej (nawet nie licząc systemu operacyjnego) może być większy...

moja firma produkuje troszeczkę PCetów... więc dość często jeśli tylko to możliwe testuje "średni maksymalny czas opóźnienia" płyt głównych
można taki test wykonać za pomocą Linux z jądrem czasu rzeczywistego... wyniki są dołujące - ten czas zazwyczaj jest większy niż 10us => więc szerokość STEP nie powinna być mniejsza!!!

a system operacyjny tego nie poprawi... może jedynie popsuć!

a - cześć płyt wykazuje zupełny brak przydatności do sterować... bo czas przekracza nawet 1s (ten czas to średni maksymalny czas opóźnienia - więc raz na jakiś czas może zdążyć się ekstra opóźnienie - wtedy płyta zupełnie nie nadaje się do sterowań)

a.... jeśli płyta główna zawiera grafikę na pokładzie z której korzystamy - na 100% będzie to kiepsko działało... wystarczy włożyć cokolwiek do AGP/PCI-E - jest wtedy lepiej
Zapisane

MARKcomp77

http://oferta.forum-cnc.pl/
Sterowniki.Silniki

j_saw
początkujący
*
Offline Offline

Wiadomości: 5


« Odpowiedz #10 : Listopad 30, 2007, 12:37:39 »

Zgodnie z sugestiami Kolegi próbowałem zmieniać szerokość impulsu STEP ale bez efektu. Co do stosowanych komputerów to jest to sterowane z PC opartym na płycie mikroATX typu Asus P5VD2-VMSE oraz grafika jest brana z płyty. Zdjęcie wysłane na Pana pocztę wyjaśnia dlaczego taki zestaw.
Niestety podłączyłem to do drugiego PC (płyta P5PL2 + GFORCE 7600) i też bez zmian. Wniosek - w tym wypadku sprawa płyty, grafiki....itp chyba nie jest tutaj problemem. Zastanawiam się może to te silniki (Sanyo 103-561-0240, 3.8V) są takie wredne.
Zapisane
markcomp
Administrator
*****
Offline Offline

Wiadomości: 14873



WWW
« Odpowiedz #11 : Listopad 30, 2007, 01:04:02 »

jednak ten sam sprzęt pracuje "jakoś" pod innym softem...
więc chyba należy szukać przyczyny w czymś co różni te dwa warianty...

współne: sprzęt, system operacyjny...
różnice: program sterujący i zwłaszcza jego konfiguracja...

jednak jesli Kologa przyłączał to do innego komputera na nowo skonfigurowanego... coś musieliśmy pominąć w rozumowaniu

Zapisane

MARKcomp77

http://oferta.forum-cnc.pl/
Sterowniki.Silniki

markcomp
Administrator
*****
Offline Offline

Wiadomości: 14873



WWW
« Odpowiedz #12 : Listopad 30, 2007, 01:05:29 »

test spirali

Zapisane

MARKcomp77

http://oferta.forum-cnc.pl/
Sterowniki.Silniki

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  


Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Manuscript design by Bloc Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 19 zapytaniami.